top of page

Nejčastěji kladené dotazy

Objednávka
Instalace a montáž schodišťové sedačky
Použití a údržba
©Richard-Rood-HR2-SD1-UP-Stairlift-10-06-2021-3491-scaled.jpg
Objednávka

Objednávka

Jak objednat sedačku?

Jednoduše nás kontaktujte pomocí uvedených kontaktů. Vše potřebné Vám po telefonu vysvětlíme a náš technik si s Vámi domluví schůzku, kde pomocí speciálního zařízení provede zaměření a vytvoří návrh schodiště. Jsme schopni Vám rovnou připravit nabídku.

Zajímá Vás jak probíhá zaměření? Podívejte se na ukázkové video.

Kolik stojí Stairlift UP?

Cenu ovlivňuje celá řada faktorů jako je celková délka instalace a počet zatáček, nabíjecí body a provedení parkovacího ukončení dráhy. Cena sedačky včetně instalace se pohybuje mezi 200 – 300 tisíci korunami včetně DPH.

Přispívá na pořízení sedačky stát nebo zdravotní pojišťovna?

Ano, je možné si zažádat o příspěvek na zvláštní pomůcku u sociálního odboru úřadu práce ve Vašem bydlišti. Výše dotace může dosáhnout až 99 % a je možné požádat i zpětně.

Potřebné formuláře jsou ke stažení zde, ale s celým procesem žádosti Vám rádi pomůžou naši pracovníci.

Je možné si sedačku zapůjčit na omezenou dobu?

Ano, díky unikátnímu modulárnímu provedení našeho systému je možné sedačku do vašich prostor nainstalovat na omezenou dobu jako zápůjčku. Vy hradíte pronájem sedačky, a instalační práce. Po skončení nájmu je sedačka odinstalována a vrácena.

Mějte však na paměti, že jako každá schodišťová sedačka, tak i Stairlift UP potřebuje pevné ukotvení do schodů pomocí šroubů a hmoždinek. Po odmontování kolejnice tedy na schodech zůstanou otvory.

©Richard-Rood-HR2-SD1-UP-Stairlift-10-06-2021-3457-scaled.jpg
Instalace a montáž schodišťové sedačky

Instalace a montáž schodišťové sedačky

Jak je sedačka přimontována?

Systém modulární kolejnice je přichycen pomocí speciálních stojen a vyrovnán pod správným úhlem. Stojny jsou následně pomocí šroubů fixovány ke schodišti nebo podlaze. Konkrétní spoj je volen podle materiálu do kterého budeme montáž provádět.

Mám úzké schodiště. Vejde se na něj také Stairlift UP?

Stairlift UP se hodí na každé schodiště širší než 70 cm. V případě pochybností nás neváhejte kontaktovat. Téměř vždy najdeme vhodné řešení.

Je umístění možné i v případě, že mám vedle schodů dveře?

Instalace sedačky Stairlift UP je možná, i když jsou v blízkosti schodů dveře. Konce kolejnic mohou být nahoře i dole u schodů velmi krátké. Pokud není ve spodní části schodiště dostatek místa, můžete se rozhodnout pro obloukový vývod kolejnice. Jedná se o strmý výjezd kolejnice, který končí těsně před schody. Pokud není dostatek místa, můžete se také rozhodnout pro speciální skládací kolejnici, která se po použití automaticky složí, takže poté při nepoužívání netvoří před dveřmi překážku.

Nekazí sedačka celkový dojem v interiéru?

Ve spolupráci s designérem nábytku, společností Richmond, jsme navrhli velmi pohodlnou sedačku s luxusním designem. Sedadlo je vyrobeno z umělé kůže a je k dispozici ve čtyřech různých barvách. Můžete si vybrat barvu, která se nejlépe hodí do vašeho interiéru.

Budu obtěžovat sousedy, když budu používat schodišťový sedačku?

Schodišťová sedačka Stairlift UP je jednou z nejtišších na trhu. Vaši sousedé si vašeho používání téměř nevšimnou.

Je můj strop dostatečně vysoký na umístění schodišťové sedačky?

Pro použití sedačky UP je důležité, abyste se při použití sedačky nemuseli ohýbat. Při zaměření naši technici ověří správnou výšku.

Je možné sedačku použít i pro vícepatrový objekt?

Ano, systém je navržen i pro použití na více patrech. Nabízíme různá řešení a možnosti konfigurace v těchto případech.

©Richard-Rood-HR2-SD2-UP-Stairlift-11-06-2021-3992-scaled.jpg
Použití a údržba

Použití a údržba

Jak se nabíjí baterie?

Nabíjecí stanice jsou umístěny v horní i dolní části kolejnice. Pokud se schodišťová sedačka nepoužívá, je vždy umístěna v nabíjecí stanici v horní nebo dolní části kolejnice. Tím je zajištěno, že se schodišťová sedačka při běžném používání nikdy nevybije.

Jakou maximální hmotnost může schodišťový výtah UP zvládnout?

Maximální přepravní nosnost je 125 kg.

Je umístění možné i v případě, že mám vedle schodů dveře?

O pravidelnou a bezpečnostní údržbu se postará náš servisní tým! Neoprávněný a neodborný zásah do systému sedačky by mohl být nebezpečný a způsobit možné poruchy a mohli byste tím přijít o tovární záruku. U naší společnosti si rovněž můžete objednat službu vzdálené podpory, kdy můžeme stav vaší schodišťové sedačky kontrolovat na dálku. V případě poruchy lze většinu problémů vyřešit telefonicky nebo prostřednictvím interkomu. Pokud tomu tak není, přijede k vám technik, který problém vyřeší.

Jak mohu svůj Stairlift UP udržovat v čistotě?

Křeslo, opěradlo, područky, boční kryty a opěrku nohou čistěte vlhkým hadříkem. Na kolejnice a pohyblivé části nepoužívejte vodu a čisticí prostředky.

Co když dojde k poruše?

Obraťte se na nás.

Pokud máte uzavřenou službu vzdáleného připojení, zkontrolujeme parametry přístroje vzdáleně a po zjištění problému vám bude co nejdříve poskytnuta pomoc, aby váš schodišťový výtah opět správně fungoval.

Výhodou našeho řešení totiž je, že na dálku vidíme, co je s vaším přístrojem v nepořádku. Je možné, že se jedná o drobnou chybu, kterou můžete vy nebo někdo z příbuzných vyřešit, takže není nutný zásah technika.

V ostatních případech se obraťte na naše servisní telefonní číslo a domluvte si návštěvu technika.

Co když jsem dole na schodech, ale sedačka je nahoře?

To není žádný problém! Pomocí naší aplikace nebo dostupných dálkových ovladačů můžete sedačku přesunout zpět dolů. Tento problém může nastat, pokud sedačku používá více osob. Dostupné dálkové ovladače lze také připevnit na zeď pomocí suchého zipu.

Když máme více pater, je možné se dostat do nejvyššího patra najednou?

Jistě, je to možné! Na rozdíl od jiných dodavatelů schodišťových sedaček jsou sedačka i kolejnice opakovaně použitelné. Je to díky modulární konstrukci kolejnice. Díky tomu je možné schodišťový výtah přizpůsobit novým schodům, aniž byste museli konstruovat zcela novou kolejnici.

Stěhuji se, je možné stěhovat Stairlift UP se mnou?

Jistě, je to možné! Na rozdíl od jiných dodavatelů schodišťových sedaček jsou sedačka i kolejnice opakovaně použitelné. Je to díky modulární konstrukci kolejnice. Díky tomu je možné schodišťový výtah přizpůsobit novým schodům, aniž byste museli konstruovat zcela novou kolejnici.

Mám doma Stairlift UP, ale stěhuji se. Mohu schodišťový výtah UP prodat?

Ano, protože schodišťový výtah je opakovaně použitelný. Stačí aby se nový majitel obrátil na náš servis a my Vaší sedačku nainstalujeme na novém místě. Můžete se také rozhodnout, že si sedačku necháte přestěhovat s sebou. K tomu jsou zapotřebí pouze drobné úpravy.

bottom of page